Full swap of soft swap

soft

Deze termen komen uit het Engels en zeggen iets over “de daad”. Vrij vertaald betekent het verschil: “volledig wisselen” of “gedeeltelijk wisselen”.
Alhoewel er nog behoorlijk wat discussie is in ‘Swingland’ wat exact onder welk kopje moet vallen en ook Wikipedia zich nog over het fenomeen moet buigen, is er toch al een klein tipje van de sluier op te lichten wat het grootste verschil zou moeten zijn. Uiteraard zal Soft (=zacht) een rustigere aanpak kunnen aanduiden en daarmee de penetratie uitsluiten. Maar is dat het enige dat je uitsluit als je soft swap op je profiel aanklikt?

Betekent de term soft swap dat alle andere vormen van seks waarbij geen penetratie plaats vindt door de (tijdelijk) swingpartner, wel geoorloofd zijn? Denk hierbij aan BDSM, het gebruik van speeltjes, plasseks, vrouw-vrouw seks met een voorbinder… Ja heus, er is ook nog genoeg te ruilen zonder dat het geërecteerde lid van je partner ergens naar binnen verdwijnt. Omdat het op veel datingsites heel lastig is om een duidelijk onderscheid te maken en je eigenlijk altijd maar 1 van de 2 hokjes aan kan klikken, is het raadzaam om hier ook in jullie profieltekst heel duidelijk in te zijn. Er zijn voldoende voorbeelden van stellen waarbij er op het profiel “soft swap” staat maar dat zij het penetreren niet uitsluiten op een date. Zij willen daarmee voorkomen dat er een verwachting bij anderen ontstaat dat zij altijd voor penetratie in zijn en kiezen voor een middenweg.

Andersom zou natuurlijk ook een mogelijkheid kunnen zijn: jullie vullen full swap in op jullie profiel en leggen goed uit in de profieltekst wat jullie daar onder verstaan, om de hete angel uit deze discussie te trekken. Om vooraf een goede match te vinden, tijdens de date het meeste plezier te beleven en uiteindelijk ook na de date het langst na te genieten is duidelijk en eerlijk zijn de enige juiste weg. Waar het uiteindelijk altijd om zal gaan is; Doe waar JULLIE je prettig bij voelen. Ga nooit over de strakst gestelde grens heen, oftewel: hou rekening met elkaars wensen en grenzen want swingen doe je sámen!

 

soft swap

Schrijf een bericht in ons Gastenboek

 
 
 
 
 
 
ivm AVG wetgeving worden berichten met mail/kik/telegram/06 niet geplaatst.
Eva uit Helmond schreef op 27 augustus 2025 om 11:12
Het was gezellig druk gisteren in de thermen berendonck. Wij zijn met een leuk stel aan de praat geraakt aan de buiten bar, beide ik schat rond de 40 jaar. Het gesprek ging in eerste instantie om de menu kaart, welke drankjes er lekker waren enzovoort. Maar daarna zijn we niet meer in gesprek kunnen komen met dit koppel. Ze waren ook uitdagend aan het zoenen in een van de buiten bubbelbaden en de tong aan het uitsteken, dus dit was wel een stout koppel net als ons. Beide slank, de vrouw met een knotje en de man met mooi grijs haar. Wij komen graag met dit koppel nog eens in gesprek om samen in een van de sauna’s te duiken…
Even geduld...

3 reacties

  1. Hans schreef:

    Morgen vrijdag 3 mei gaan wij met 2 stellen naar Mystique. 1 stel voor het eerst. Wij komen graag in contact met het jonge stel uit Goes.

  2. Ray en Anita schreef:

    Natuurlijk is dat mogelijk, je blijft dan gewoon op jezelf en gaat met niemand mee naar een erotische ruimte.

  3. emillio schreef:

    Hoi,

    we zijn een stel van beide 27 jaar, al een tijdje hebben we in ons hoofd om een club te bezoeken. Nu zijn we wel beiden zo ingesteld, dat we enkel willen kijken en bekeken worden zonder eigelijk enige interactie met andere stellen of vrijgezellen heren . Is dan zn club wel iets voor ons ?

    groetjes emillio en Giada

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *