Full swap of soft swap

soft

Deze termen komen uit het Engels en zeggen iets over “de daad”. Vrij vertaald betekent het verschil: “volledig wisselen” of “gedeeltelijk wisselen”.
Alhoewel er nog behoorlijk wat discussie is in ‘Swingland’ wat exact onder welk kopje moet vallen en ook Wikipedia zich nog over het fenomeen moet buigen, is er toch al een klein tipje van de sluier op te lichten wat het grootste verschil zou moeten zijn. Uiteraard zal Soft (=zacht) een rustigere aanpak kunnen aanduiden en daarmee de penetratie uitsluiten. Maar is dat het enige dat je uitsluit als je soft swap op je profiel aanklikt?

Betekent de term soft swap dat alle andere vormen van seks waarbij geen penetratie plaats vindt door de (tijdelijk) swingpartner, wel geoorloofd zijn? Denk hierbij aan BDSM, het gebruik van speeltjes, plasseks, vrouw-vrouw seks met een voorbinder… Ja heus, er is ook nog genoeg te ruilen zonder dat het geërecteerde lid van je partner ergens naar binnen verdwijnt. Omdat het op veel datingsites heel lastig is om een duidelijk onderscheid te maken en je eigenlijk altijd maar 1 van de 2 hokjes aan kan klikken, is het raadzaam om hier ook in jullie profieltekst heel duidelijk in te zijn. Er zijn voldoende voorbeelden van stellen waarbij er op het profiel “soft swap” staat maar dat zij het penetreren niet uitsluiten op een date. Zij willen daarmee voorkomen dat er een verwachting bij anderen ontstaat dat zij altijd voor penetratie in zijn en kiezen voor een middenweg.

Andersom zou natuurlijk ook een mogelijkheid kunnen zijn: jullie vullen full swap in op jullie profiel en leggen goed uit in de profieltekst wat jullie daar onder verstaan, om de hete angel uit deze discussie te trekken. Om vooraf een goede match te vinden, tijdens de date het meeste plezier te beleven en uiteindelijk ook na de date het langst na te genieten is duidelijk en eerlijk zijn de enige juiste weg. Waar het uiteindelijk altijd om zal gaan is; Doe waar JULLIE je prettig bij voelen. Ga nooit over de strakst gestelde grens heen, oftewel: hou rekening met elkaars wensen en grenzen want swingen doe je sámen!

 

soft swap

Schrijf een bericht in ons Gastenboek

 
 
 
 
 
 
ivm AVG wetgeving worden berichten met mail/kik/telegram/06 niet geplaatst.
Stelv50m49 uit Amersfoort schreef op 10 januari 2026 om 14:04
Hi, we zijn bij aardig wat sauna’s geweest. Maar zijn er nog andere fijne sauna’s waar het hotel dichtbij in de buurt ligt en ook gewoon echt een aanrader is? Xxx Mirjam en Rob xxxx
Beheerdersantwoord van: Ray en Anita
Je kunt bijvoorbeeld in de buurt van Azzurra een Fletcher hotel nemen, dat hebben wij een keer gedaan. Die had in de kelder een wellness, na aankomst zijn we daar in gegaan, maar vonden geen contact, toen zijn we ‘s middags naar Azzurra gegaan (gemengde dag, niet mijn ding) en in de avond weer terug naar Fletcher. Toen vonden we wel een leuk stel in die wellness. Ze zijn toen meegegaan naar de kamer en dat was erg gezellig. We hadden ook een fles bubbelwijn bij ons uit de achterbak gevist, en een leuke tijd gehad. Aanrader! (Overigens is een ikea familycard handig voor gratis koffie + schone toiletten, onderweg met onze pornobus als we in onze bus bleven slapen na naar Mystique te zijn geweest)
Even geduld...

3 reacties

  1. Hans schreef:

    Morgen vrijdag 3 mei gaan wij met 2 stellen naar Mystique. 1 stel voor het eerst. Wij komen graag in contact met het jonge stel uit Goes.

  2. Ray en Anita schreef:

    Natuurlijk is dat mogelijk, je blijft dan gewoon op jezelf en gaat met niemand mee naar een erotische ruimte.

  3. emillio schreef:

    Hoi,

    we zijn een stel van beide 27 jaar, al een tijdje hebben we in ons hoofd om een club te bezoeken. Nu zijn we wel beiden zo ingesteld, dat we enkel willen kijken en bekeken worden zonder eigelijk enige interactie met andere stellen of vrijgezellen heren . Is dan zn club wel iets voor ons ?

    groetjes emillio en Giada

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *